Erling Braut Haaland har gÄtt ut med en stÞttemelding til Geir Ellefsen etter brÄket som har oppstÄtt rundt landslagets sikkerhetsansvarlig.
â Greieste og mest omsorgsfulle personen jeg har mĂžtt etter moren min, skriver Haaland i en Instagram-melding.
Teksten er lagt pÄ et bilde av Haaland som omfavner Ellefsen.
Ellefsen, som er ansatt som sikkerhetsrĂ„dgiver i Norges Fotballforbund, hadde ansvaret for sikkerheten da Martin Ădegaard og Helene Spilling Ădegaard giftet seg i Gjerdrum kirke sist helg.
MÄten han lÞste oppgaven pÄ, har skapt store overskrifter. Han er anmeldt av Dagbladet for kroppskrenkelse etter en konfrontasjon der han tilsynelatende fysisk flytter avisens journalist fra stedet hun dekket begivenheten.
Ellefsen har fredag snakket med Bergensavisen, hvor han ble spurt om hvordan de siste dagene har vĂŠrt.
â Storavisene har slĂ„tt seg sammen og jager, men jeg har sterk psyke. Jeg har jobbet som sikkerhetssjef i NFF i 26 Ă„r og aldri fĂ„tt en klage fra mediene, sĂ„ dette er spesielt. Jeg vet ikke hva som har trigget dette, og tĂžr ikke tenke pĂ„ det heller. Men det har kanskje noe med det bryllupet Ă„ gjĂžre, sier Ellefsen. (NTB)