Viking holdt lekestue – på tabelltopp etter Tripic-hat trick

Les hele artikkelen

Haugesund lå godt an til en etterlengtet opptur mot Viking, men en utvisning og påfølgende straffespark gjorde kampen til et mareritt for gjestene.
Det endte til slutt 5-1 i Stavanger.
Det var Oscar Krusnell som ble straffet for å tilsynelatende ha reddet et skudd mot mål med hånda. Dommer Marius Lien gikk ut til VAR-skjermen og landet altså på straffespark til Viking og rødt kort til Krusnell, uten de store protestene.
– Dette er dobbel straff, og det er blytungt for gjestene, sa TV 2-kommentator Endre Olav Osnes.
– Et av årets klareste røde kort, sa TV 2s Jesper Mathisen.
Zlatko Tripic satte straffesparket trygt i nettet.
Før den tid hadde det blitt dømt flere straffespark. Viking sikret seg kveldens første da Claus Niyukuri var for tøff med Peter Christiansen. Tripic satte også kveldens første straffespark trygt i nettet.
Senere var det Haugesund sin tur, og Runar Espejord sikret 1-1 fra ellevemeteren.
Men det var altså Vikings kveld, og de hadde god kontroll på motstanderen etter 2-1-scoringen.
Tripic fortsatte showet, og sørlendingen la på til 3-1 og sikret sitt hat trick.
Simen Kvia-Egeskog banket inn 4-1 for rogalendingene, før Kristoffer Askildsen satte inn 5-1 på tampen.
Haugesund har fått en marerittstart på sesongen, og står med ett poeng og er tabelljumbo i ligaen. Viking topper Eliteserien.