Mats Zuccarello og hans Minnesota Wild var på vei mot tap i første kamp etter 4 Nations-pausen, men vendte til 4-3 over Detroit Red Wings etter forlengning.
Wild lå under 1-3 vel halvveis i siste periode, men Matt Boldy skapte ny spenning med sitt reduseringsmål. Halvannet minutt før full tid utlignet Marcus Foligno da Wild hadde tatt ut keeper og spilte med seks utespillere.
I forlegningen så det mørkt ut da Marco Rossi pådro seg to minutter utvisning for hooking, men laget tettet igjen i undertall, og østerrikeren ble matchvinner sekunder etter at han kom inn på isen igjen.
Zuccarello var på isen da Wild reduserte til 1-2 i et overtallsspill i midtperioden og ved 3-3-målet i sluttminuttene, men han var ikke direkte involvert i scoringene. Nordmannen spilte 22.29 minutter.
Wild er på tredjeplass i sin avdeling, en plassering som vil garantere sluttspillplass om den forsvares til sesongslutt. (NTB)