– Jeg fikk kontrabeskjed forrige uke om at jeg må opereres likevel. For min del betyr det at jeg skal opereres i morgen, sier Opseth på et pressetreff.
Skihopperen pådro seg en alvorlig kneskade da hun falt under et renn i japanske Sapporo i midten av januar.
Det ble raskt kjent at hun kom til å miste resten av sesongen, men i utgangspunktet skulle hun slippe operasjon.
Opseth var i gang med første dag av opptreningsperioden da hun fikk beskjeden om at hun likevel måtte opereres. Årsaken er et avrevet leddbånd i kneet.
– Da raste verden sammen litt, men så har jeg veldig flinke folk rundt meg og derfor god tro på at jeg har den beste støtten jeg kan ha, sier Opseth.
Og hun priser seg også lykkelig over at de fant det ut såpass tidlig i rehabiliteringsprosessen.
– Jeg er veldig glad for at de fant ut av det nå. Jeg tror det kommer til å gå helt fint, sier Opseth.
Hun vet ikke eksakt når hun er tilbake, men håper å være i gang med hopping igjen på trening i god tid før neste sesong.