Verdenscupen i langrenn skal etter planen avsluttes i Tjumen i Russland 18.-20. mars, men på grunn av den anspente politiske situasjonen mellom Russland og Ukraina hersker det usikkerhet om rennene skal avvikles.
President i Norges Skiforbund og medlem av FIS-styret, Erik Røste, sier til NRK at FIS foreløpig avventer situasjonen.
– Foreløpig avventer vi situasjonen og ser hva som skjer. Vi har en del arrangementer som skal foregå i Russland og er spent på situasjonen. Men foreløpig ser vi an hvordan ting utvikler seg.
– Tror du det blir renn?
– Jeg skal ikke spekulere i det. Slik som situasjonen er nå, så skal det gå som planlagt. Og så må man se an hvordan situasjonen utvikler seg, sier Røste til NRK.
I tillegg til verdenscupavslutningen i langrenn, skal det også arrangeres to verdenscuphelger i hopp for kvinner i Russland i mars.