Paul Pogba sier han er blitt truet og utsatt for utpressing etter at hans bror Mathias la ut en video hvor han lovet «store avsløringer» om fotballstjernen.
I videoen, som er publisert på forskjellige sosiale medier-plattformer og på fire forskjellige språk, forteller Mathias Pogba at det franske, italienske og engelske publikummet, fansen, det franske landslaget, Juventus, lagkamerater og sponsorer fortjener å vite «noen ting» om broren.
I tillegg sier han at det vil komme avsløringer om brorens agent Rafaela Pimenta, som tidligere i år tok over som leder av agentselskapet til avdøde Mino Raiola. Pimenta har blant annet ansvaret for Erling Braut Haaland etter Raiolas bortgang i april.
I en uttalelse søndag signert av Pogbas advokater, hans mor Yeo Moriba og agent Pimenta heter det at Mathias’ video er «dessverre ingen overraskelse», melder nyhetsbyrÃ¥et AFP.
– Det kommer i tillegg til trusler og utpressingsforsøk fra en organisert gjeng mot Paul Pogba, heter det i uttalelsen.
Der blir det også opplyst at myndigheter i Italia og Frankrike ble informert for en måned siden. Ytterligere kommentarer vil ikke bli gitt på grunn av en pågående etterforskning. (NTB)