Norges avsluttet sjakk-OL med tap for Filippinene

Les hele artikkelen

Norge var nevnt blant medaljekandidatene, men endte på en skuffende plassering etter å ha tapt den siste kampen mot Filippinene med 1,5-2,5.
Norge var ranket som nummer tre i turneringen, men flere sjakkeksperter mener at nordmennene var den store skuffelsen i turneringen. Laget var oppe på 21. plass med to runder igjen, men har falt ned til 48.-plassen før den siste runden er helt ferdigspilt.
Magnus Carlsen spilte ikke den siste kampen. Aryan Tarik møtte Mark Paragua med svarte brikker og avsluttet med remis etter 30 trekk.
Jon Ludvig Hammer spilte med hvite brikker mot John Paul Gómez, men endte også opp med remis. Johan-Sebastian Christiansen møtte Darwin Laylo og også den kampen endte remis.
Frode Urkedal avsluttes mot Paulo Bersamina og kom under etter et dårlig trekk underveis. Han klarte ikke å ta seg inn igjen og partiet endte med tap etter 37 trekk.