Ălvaro Morata ble den store syndebukken da Spania tapte nasjonsligafinalen mot Portugal. NĂ„ forteller kona hans om drapstrusler og hets.
â Innser dere ikke at det er snakk om en fotballkamp? skriver kona Alice Campello i et instagram-innlegg fĂ„ dager etter kampen.
Hun har samtidig lagt ut bilde av flere stygge meldinger hun har mottatt. Blant annet har bÄde hun, Morata og resten av familien mottatt trusler pÄ livet.
I et separat innlegg har hun publisert et bilde av Morata sammen med sine barn, og hun tar ektemannen i forsvar.
â I livet gjĂžr vi alle feil. Men vi behĂžver ikke Ă„ dĂžmme andre, skriver hun.
Morata var den eneste som bommet i den avgjĂžrende straffesparkkonkurransen mot Portugal sĂžndag. Det ga Portugal seieren i nasjonsligaen.
Etter kampen signaliserte 32-Äringen at han kan vÊre ferdig pÄ landslaget. Milan-spissen, som for tiden er pÄ lÄn i Galatasaray, har spilt 86 kamper og scoret 37 mÄl for det spanske landslaget. (NTB)