Hugo Lloris ble svarteper da Tottenham tapte 0-2 hjemme for Aston Villa i Premier League søndag kveld.
Det var etter 50 minutter spill at Lloris rotet det fullstendig til i egen femmeter.
Keeperen skulle bare dempe et 30-metersskudd fra Douglas Luiz på brystkassen, men avga retur til Ollie Watkins. Spissen spilte ballen videre til Emiliano Buendía, som enkelt kunne sette den i det åpne målet.
Med 17 minutter igjen på klokka doblet Douglas Luiz gjestenes ledelse. Brasilianeren ble spilt nydelig gjennom av John McGinn og chippet ballen til høyre for den franske landslagskapteinen.
Spurs har sluppet inn to mål eller flere i sine sju siste ligakamper. Det har ikke skjedd siden 1988, ifølge statistikkselskapet Opta.
Før Lloris’ kjempetabbe var det Harry Kane og Tottenham som var nærmest en scoring. Landslagsspissen vant en hodeduell inne i boksen og headet mot mål, men Ashley Young kom til unnsetning og reddet ballen på streken.
Det var også det nærmeste vertene kom en scoring i søndagens kamp.
Unai Emery har fått en kjempestart på sin Villa-karriere. Spanjolen tok over sjefsstolen i klubben 24. oktober. Siden den tid står han med tre seirer på fire kamper i Premier League. (NTB)