Johannes Høsflot Klæbo tok nylig seks av seks gull i ski-VM. Det har tæret på motivasjonen til langrennsstjernen.
– Jeg har vært sliten. Jeg hadde min første skitur siden femmila i dag, så den treningsdagboka den uka her er ikke noe å skryte av, forteller Klæbo til NRK.
– Det har vært skikkelig krasjlanding. Frem til i går så kjentes det ut som om jeg hadde blitt påkjørt av en trailer, fortsetter han.
Allerede lørdag skal langrennseliten i aksjon igjen i Holmenkollen. Den ferske verdensmesteren er spent på hvordan kroppen svarer.
– Jeg har gått ned for telling den uka her, også får vi se om jeg klarer å stå opp fra de døde i helga. Jeg har vært mer motivert tidligere, det kan jeg være så ærlig å si, sier Klæbo.
I år blir det ingen tradisjonell Kollen-femmil. Løperne skal i stedet gå 20 kilometer klassisk lørdag og 10 kilometer i fri teknikk søndag. Alt er med intervallstart.