Hertha Berlin vant da Haaland gikk målløs av banen

Les hele artikkelen

Dortmund hadde vunnet de seks siste oppgjørene mot Hertha Berlin. Men det skulle ikke bli den syvende fredag kveld, for Berlin-laget tok en knallsterk sliteseier mot ligatoeren.
Erling Braut Haaland klarte ikke å score sitt 14. mål for sesongen og vertene vant til slutt 3-2.
Hertha var på ingen måte formlaget i Bundesliga og hadde bare én seier på sine sju siste kamper før lørdagens duell.
Julian Brandt sendte Dortmund i føringen, men fem minutter etter pause utlignet Isakh Belfodil. Kort tid etter var Marco Richter frampå og sendte hovedstadslaget i føringen med en kanon fra 17 meter.
Richter ga seg ikke, og etter 69 minutter fikk han igjen stå umarkert og skyte ballen i mål fra distanse. Innbytter Steffen Tigges reduserte på tampen til 2-3 med en heading etter en corner.
Med det overraskende tapet avga Dortmund ytterligere terreng til serieleder Bayern München, som vant 4-0 fredag. Nå er det ni poeng opp til tabelltoppen.