Kristoffer Ventura har fått en god start på PGA-turneringen i Scottsdale, Arizona. Etter første runde ligger nordmannen på to slag under par.
Det holder til en foreløpig delt 14.-plass. Det er fortsatt en rekke spillere som ikke har gått ferdig sin første runde.
Ventura startet runden på hull ti og gikk to hull på par, før han røk på en bogey på hull 12. 29-åringen fulgte opp med to nye hull på par, før det ble to birdies på de fire neste hullene.
Den andre halvdelen endte i én birdie og åtte hull på par. Ventura ligger dermed tre slag bak danske Nicolai Højgaard og amerikanske Justin Thomas, som er i delt ledelse i turneringen.
For to uker siden endte Ventura på en knallsterk 4.-plass i den prestisjetunge PGA-turneringen på Torrey Pines-banen i San Diego-forstaden La Jolla.
(NTB)