Liverpool-tilhengerne kan juble etter at nærmeste tittelutfordrer Arsenal gikk på nok et poengtap. Det ble til slutt 1-1 mot Kristoffer Ajer og Brentford, i en kamp hvor Martin Ødegaard startet på benken.
Declan Rice fortsatte storformen, og var sentral da Arsenal scoret kampens første mål.
Engelskmannen fosset fremover og serverte Thomas Partey, som satte inn seiersmålet for «The Gunners».
– Lekkert, og det er en fin avslutning. Det er fullt fortjent at Arsenal er i ledelsen, kommenterte Viaplay-ekspert Tor Ole Skullerud.
Men Brentford svarte på en av sine få muligheter. Det var Yoane Wissa som sørget for at lagene var like langt i Nord-London.
Det ble mer trøbbel for Martin Ødegaard og co. i sluttminuttene. Jorginho fikk seg en smell som var såpass kraftig at han måtte gå av banen. Arsenal hadde gjennomført alle sine fem bytter, og dermed måtte de fullføre oppgjøret med én mann mindre.
Med lørdagens poengtap kan Liverpool dra ytterligere ifra, og de leder Premier League med ti poeng og en kamp til gode.
Arsenal kommer fra en minnerik tirsdagskveld, hvor de knuste selveste Real Madrid 3-0 etter to frisparkperler fra Rice. Returoppgjøret finner sted på Santiago Bernabéu tirsdag.