Magnus Carlsen la en rotete turneringsstart bak seg og viste glimt av storform da han tok seg videre i Freestyle Chess-turneringen i Tyskland
Carlsen endte som nummer fire med 5,5 poeng i grunnspillet. De åtte beste av de ti deltakerne tok seg videre til kvartfinalene, og Carlsen møter Nodirbek Abdusattorov.
– Jeg synes at det var omtrent som i går, jeg fikk bare mye bedre uttelling, sa Carlsen til TV 2 om sitt spill lørdag.
Carlsen fikk en trøblete start på turneringen da han tapte tre av fem hurtigsjakkpartier fredag. Han var likevel ikke akterutseilt i kampen om å ta seg videre til utslagsrundene.
Grunnspillet avvikles i hurtigsjakk, mens det i utslagsrundene blir langsjakk spilt over to dager i hver runde.
(©NTB)