Theodor Brækken vant tirsdagens slalåmrenn i europacupen i alpint i Gstaad. Nå sikter han mot helgens verdenscuprenn i Bulgaria.
Brækken ledet med et tidels sekund til toeren Tanguy Nef fra Sveits etter første omgang. I finalen holdt han unna med tre hundredels sekund.
Svenske Fabian Ax Swartz tok tredjeplassen, ytterligere en hundredel bak. Halvor Hilde Gunleiksrud ble nummer 12.
Mandag ble Brækken nummer to i det første av de to slalåmrennene i Gstaad, slått av Swartz. Dagen etter fikk han revansj på svensken.
– Det fungerer veldig bra om dagen. Jeg har fin flyt i kjøringa, og jeg får igjen for hardt arbeid gjennom mange års trening. Nå gleder jeg meg til helgas verdenscuprenn i Bulgaria, sier Theodor Brækken.
Lørdag er det storslalåm i bulgarske Bansko, mens det er slalåm søndag. (NTB)