Storhamar-profilen Andreas Martinsen utestenges i tre kamper

Les hele artikkelen

Storhamar må klare seg uten Andreas Martinsen i de tre neste kampene i NM-semifinalen mot Vålerenga. Martinsen er straffet etter en takling i torsdagens kamp.
Der ble han utvist etter å ha taklet Daniel Bøen Rokseth mot hodet. I etterkant bedyret Martinsen at det ikke var med intensjon.
– Jeg forstår frustrasjonen og de følelsene som er i VIF-leiren etter kampen i går. Men jeg har vært med i mange år. Jeg går aldri inn for at en motspiller skal bli skadet, det er aldri intensjonen, sier Martinsen til TV 2.
Nå har den harde straffen kommet. Storhamar leder 2-0 i kamper før det tredje oppgjøret lørdag i Hamar.
– Det er synd at noen blir skadet. Men alle vet hva som gjelder i et sluttspill. Jeg håper det går bra med Rokseth, sier Martinsen. (NTB)