I kveld trekkes Norges EM-gruppe

Norge styrer unna alle stornasjonene i gruppespillet i håndball-EM for menn neste år. Trekningen skjer i kveld.
Det er allerede klart at Norge spiller sine første tre kamper i Berlin. I en eventuell hovedrunde (i Hamburg) blir situasjonen langt skarpere for det norske laget. Da venter etter all sannsynlighet Danmark (fersk EM- og VM-vinner) og Sverige sammen med to andre lag.
Det er ventet at åpningskampen (med Tyskland) i Düsseldorf vil dra over 50.000 tilskuere. Det vil i så fall være verdensrekord for en håndballkamp.
Norge er toppseedet sammen med Sverige, Danmark, Frankrike, Spania og Island. I tillegg er det klart at de norske gutta heller ikke kan trekkes mot vert Tyskland og Kroatia. Det gjør at motstanderne kommer fra godt nede på verdensrangeringen. (NTB)

Les hele artikkelen