Etter ti år som håndballpresident ga Kåre Geir Lio beskjed om at han ikke tok gjenvalg. Randi Gustad har av valgkomiteen blitt innstilit som ny president. Øyinvind Indrebø og og Nora Kaalstad er henholdsvis innstilt som 1.- og 2. visepresident. Det nye forbundsstyret skal velges av håndballtinget 9.-11. mai.
Randi Gustad. Gustad fikk 50 landskamper som aktiv spiller, hun representerer Njård IL, og er i det daglige advokat, pluss at hun i flere år har vært tilknyttet TV 2.
– Vi mener Randi Gustad leverer på alle egenskaper og kvalifikasjoner vi har bedt om, som igjen er basert på dialogen vi har hatt med forbundsstyret, regionstyrene og NTH, sier valgkomiteens leder Dorte Ørud Grindvoll i en pressemelding.