Ørjan Nyland, som var førstekeeper forrige landslagssamling, trener i likhet med Omar Elabdellaoui med Lillestrøm denne uken.
Keeperen er klubbløs, men ble nettopp tatt ut til landslagstroppen som skal møte Slovenia og Serbia.
– Det er fint å trene med Lillestrøm, jeg setter pris på at de lot meg komme. Vi hadde en god økt, og det var deilig å være på gress og kose seg litt, sier Nyland til NRK.
Ståle Solbakken sa på pressekonferansen mandag at han hadde håpet at Nyland hadde funnet seg en ny klubb denne sommeren. Så langt har det ikke skjedd.
– Det har vært ganske nærme flere ganger, så det er kjedelig at det ikke har gått i boks. Jeg har trent bra hjemme med Hødd, nå trener jeg med LSK, og jeg føler meg bra. Jeg er ikke bekymret, sier han.
Også Nyland er åpen for å spille flere steder.
– Nå har jeg to sønner som snakker engelsk også, så jeg kan reise mange plasser, sier han.