Uvaksinerte Irving tilbake i NBA

Basketballstjernen Kyrie Irving gjorde natt til torsdag sin retur til NBA i Brooklyn Nets’ 129-121-seier borte mot Indiana Pacers.
29-åringen, som hittil ikke har latt seg vaksinere mot koronaviruset, scoret 22 poeng i kampen. Han har mistet 35 kamper denne sesongen som følge av vaksinenekten.
Det er reglene i New York og klubbens interne regler som har satt en stopper for stjernen hittil denne sesongen. Reglene i byen sier at uvaksinerte spillere ikke får lov å delta i kamper innenfor bygrensene.
De kan likevel bli med på bortekamper og treninger, noe Nets har valgt å ikke benytte seg av. I oktober suspenderte de Irving fra treninger og kamper grunnet hans motstand mot å vaksinere seg.
Men etter at Nets begynte å slite med koronasmitte og skader, revurderte klubben saken. Der kom de fram til at de vil la ham bli med på treninger og bortekamper. (NTB)